BALTERİO PARKE

BALTERİO PARKE

Formaldehyde Salınım Oranları Sıkıştırılmış HDF ve katmanlar arasında yapışkan olarak kullanılan maddeler ve ağacın yüzünden laminat parkeler kullanım ömürleri boyunca aralıksız olarak formaldehyde salınımı yaparlar. Doğal yapısı gereği ağaçlar da Formaldehyde salınımı yapar. Bu zararlı gazların yaşam alanlarında kontrollü dozlarda salınması amacıyla E1 normları Avrupa Birliğinin ön gördüğü test değerlerini ifade eder.

Balterio E1 normlarının tam on kat altında salınım oranları ile dünyanın en sağlıklı laminat parkesidir. Balterio formaldehyde salınımı doğal ağacın salınımı ile eşittir. health & quality x10 Folyo Derz Laminat parkenin üst tabakasında desenin bulunduğu kağıt katmana folyo denir.

Deseni ve rengi taşıyan folyonun üzerine çeşitli koruma ve cila tabakaları eklenir. Dünya üzerinde sadece iki üretici desen kağıdını koruyarak derzli parke üretmektedir. Diğer parkelerle karşılaştırıldığında desen takibi ve şıklık bakımından Balterio’nun folyo derz ile yakaladığı üstünlük gözle görülür bir farktır. Folyo Derzsiz Parke Folyo Derzli Balterio Parke foilband groove technology Derz Teknolojileri Woodmix – Doğal Ahşap Görünümü Standart uzun kenar derzi. Standart 4 kenar derzi. Şık görünüm için inceltilmiş, mikro uzun kenar derzi. Şık görünüm için inceltilmiş, mikro 4 kenar derzi. Rüstik görünümlü, el oymalı 4 kenar derz. Urban serisi içinde bulunan Woodmix ürünlerinde doğal ahşap efektini güçlendiren zengin renk geçişleri bulunur.

Ayrıca Woodmix ürünleri çam ve beton desenli Urban serilerini tamamlayıcı ürün olarak da kullanılabilir. Böylece aynı mekanda uyum içerisinde beton, eskitme çam ve doğal ahşap görünümü elde edilebilir. Orijinal Aksesuar İmkanları Balterio ürünleri orijinal aksesuarlarıyla beraber sunulmaktadır. Birebir aynı renk ve desende aksesuar kullanma imkanı çok daha şık ve kullanışlı yaşam alanları yaratma konusunda çok önemlidir.

Orijinal Balterio süpürgelikleri duvar klipsleri sayesinde hem basitçe monte edilebilir hem de kablo boşlukları sayesinde görüntü kirliliğini engeller. Boyanabilir Wallbase ile gerekli durumlarda tamamen farklı renk seçenekleri de yaratılabilir. Balterio SoundBase ile ısı ve ses yalıtımı performansı artırılacağı gibi firmanın ürün garanti kapsamı da genişletilmiş olur. Duvar Klipsleri ComfortSound Base Bitiş Profili Süpürgelik Wallbase Bağlantı Profili Uyum Profili Üst Düzey Yüzey Teknolojileri Balterio laminat parkelerin en önemli özelliklerinden biri de uzun araştırma geliştirme süreçleri sonucunda ulaşılmış tescilli yüzey teknolojileridir.

Ahşap harelerinin kabartmalı cila ile takibi sayesinde 3 boyutlu gerçek ahşap görüntüsü. Karakteristik ahşap görünümü için el oyması ahşap efekti. Özgün ahşap efekti. Ağaç yüzeyindeki detayların parke yüzeyinde hissedilebildiği gerçekçi efekt. Özgün ahşap efekti ile birlikte sunulan bir teknoloji. Ahşap hareleri krom kaplanarak parlatılır. Özgün ahşap efekti ile birlikte sunulan bir teknoloji. Ahşap hareleri krom kaplanarak parlatılır. Ham testere kesimi efekti. Otantik ve rüstik bir görünüm için testere izleri parke yüzeyine uygulanır. Üst Düzey Yüzey Teknolojileri Isı Geçirgenliği Tüm Balterio ürünler yerden ısıtmaya uygundur. Üstelik yerden ısıtma masraflarını azaltmak ve çevreyi korumak adına yüksek ısı geçirgenliğine sahiptir. CE normlarının tam 3 kat üstünde performansıyla su temelli yerden ısıtmalı evlerde güvenli ve ekonomik kullanım sağlar. underfloor performance Üstün Kaymazlık Performansı CE Standartlarına göre yapılan testlerde geçer not almak için öngörülen 0,30 u kaymazlık seviyesine karşılık Balterio’nun test sonuçlarında aldığı skor 0,48 u ile Avrupa standartlarının %40 üstündedir. Daha güvenli ve üzerinde rahatlıkla parça halı kullanılabilir yaşam alanları yaratmak Balterio için önemlidir. anti-slip technology Neme ve Suya Dayanıklılık CE Standartlarına göre yapılan testlerde geçer not almak için öngörülen + %10 kabarma kat sayısına kıyasla yüzde 80 daha iyi performans gösteren Balterio HDF’si ile neme ve suya karşı yüksek direnç gösterir. Balterio ürünleri mutfak içinde kullanıma uygundur. Temizlik önerileri için Balterio.com sitesinde detaylı tavsiyeler mevcuttur.

Dayanıklı Yüzey Koruması Balterio ürünlerinin tamamı klasmanlarına göre yüksek aşınma, darbe ve kullanıma karşı dayanıklılık gösterir. Detaylı bilgiler için ürün açıklamalarını dikkatle okuyunuz. Tüm Balterio ürünleri sigara, topuklu ayakkabı, ofis sandalyeleri gibi günlük kullanım şartlarına uygundur. Ufak çiziklere karşı dayanıklı teknoloji bütün ürünlerde sunulmaktadır. anti-scratch technology Farklı Boyut Seçenekleri Balterio sadece standart geniş ve dar parke değil kullanım alanına göre farklı çözümler sunan bir çok parke boyutu sunar. Mesela geniş alanlarda ihtişam ve sınırsız bir görüntü yaratmak için uzun ve geniş parke olan Grandeur ve Infinity kullanılabilir. Ya da dar alanları ferah göstermek için dar planklı Stretto tercih edilebilir.

  1. Standart Plank B. Uzun ve Geniş Plank (Grandeur, Infinity) C. Geniş Plank(Impressio) D. Dar Plank (Stretto, Heritage) E. Karo (Pure Stone, Urban) Farklı Kalınlık Seçenekleri HDF Yoğunluğu Balterio ürünleri 8 ile 12 mm arasında farklı kalınlıklarda sunulmaktadır. 8 ve 9 mm ürünler ev ve hafif trafik ticari kullanım için uygundur. 12 mm ürünler ise ağır trafik ve en yüksek dayanıklılık seviyelerine sahiptir. Dayanıklık ve taşıma kuvveti sadece kalınlıkla değil HDF yoğunluğu ile de ölçülür. Balterio 895 kg/m3 HDF yoğunluğu ile piyasadaki bir çok ürünün daha kalın parkelerinden bile daha mukavemetlidir.

Mavi Melek Sertifikası Mavi Melek organizasyonu çevre duyarlılığı konusunda en eski kuruluşlardan biridir. 1978 senesinden beri yaşam alanlarında sağlık riski taşımayan maddelerden üretilmiş, hava kalitesine etki etmeyen ve yenilenebilir materyallerden üretilen ürünlere verilen özel bir sertifikadır. Çevreye ve sağlığa duyarlı müşterilerin için marka kadar önemli bir sembol haline gelmiş bu sertifika tüm Balterio ürünleri için geçerlidir. Normlara kıyasla Balterio test değerleri (Hava Kalitesi ve Kanserojen maddelerle ilgili Avrupa standart değerleri) CARB2 Uyumluluk Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm composit ahşap ürünlerinin regülasyonu amacıyla oluşturulan California Air Resources Board tarafından belirtilen şartlara uyumluluk belgesidir.

CARB 2 belgesi, bu komitenin 2014 yılında Amerikan halkının sağlığı ve hava kalitesini korumak amacıyla getirdiği bir dizi kısıtlamanın ismidir. CARB 2 belgesine sahip ürünler özellikle formaldehid salınım oranları ölçülerek insan sağlığına zarar vermeyecek düzeyde oldukları tescillenir. 2009 yılında yürürlüğe giren birinci faz yönetmeliğin üzerine 2014 yılında daha sıkı bir yönetmelik faz 2 adıyla getirilmiştir. CARB 2 ibaresi tüm Balterio ürünlerinin CARB faz 2 uyumluluğuna sahip olduğu anlamına gelir. Fransız Hava Kalitesi Testi Zemin kaplama ürünlerinin kapalı alanlardaki hava kalitesine etkisine ilişkin testler sonucu hak edilen sertifikadır. Fransa başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde referans kabul edilen bu test metodu Formaldehyde, Acetaldehyde, Toluene ve Tetrachloroethylene gibi insan sağlığına zarar verebilecek gaz salınımlarını ölçer.

Tüm Balterio ürünleri en yüksek değer olan A+ nota sahiptir. Ü-Zeichen – Alman Ulusal Standartları Bu belge Alman Ulusal Standartları tescilidir. Dünyanın bir çok ülkesine kıyasla yüksek test değerleri isteyen Alman Standartları Enstitütüsü gereğince Balterio ürünleri emisyon, ağır metal, bioksit, koku, toksikoloji ve dayanıklılık kategorilerinde test edilmiş ve tescil edilmiştir. Ayrıca ürünlerin ekolojik dengeye zararları, ürün geliştirme evreleri gibi kategorilerde de Alman standartlarına uygunluğu bu belge ile tescillenmiştir. PEFC Sertikalı Orman Ürünleri Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) kontrollü orman ürünlerine verilen bir sertifikadır. Tüm Balterio ürünleri PEFC sertifikalıdır. Kesilen her ağaç için yerine bir yenisi ekilmiştir.

Siz parkenizi evinize döşerken yeni bir ağacın çoktan boy atmış olduğuna emin olabilirsiniz. ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 ISO 9001 belgesi sistematik ve kaliteli üretimin tescilidir. Balterio kurulduğu günden beri vizyonunda bulundurduğu kalite istikrarı ve mükemmeliyetçi üretim aşamaları ilkeleri doğrultusunda ISO standartlarına uygun olmakla kalmayıp üstüne çıkmayı hedeflemiştir. ISO 14001 belgesi çevreye duyarlılık ve enerji yönetimi hususunda yapılan denetimler sonucu verilir. Balterio atık yönetimi, üretim materyalleri ve enerji tasarrufu, dağıtım ve yakıt tüketimi konusunda tasarruf ve son olarak çevreye duyarlılık konusunda süreklilik konusundaki kararlığını tescillemiş bir üreticidir.

ISO 18001 sağlık ve güvenlik regülasyonları konusunda üstün performans sağlayan kurumlara verilen bir sertifikadır. Balterio için iş yerinde sağlık ve güvenlik sadece kurallara uymak ve gerekli şartları sağlamakla kalmaz. Balterio fabrikaları her zaman müşterilerin takdirine ve ziyaretine açıktır.

Ürün Anahtarı Derz Yüzey Montaj Ebat Marco Polo 4V 8 mm 31 4V Normal Plank Diplomat 8 mm 32 Normal Plank Vitality Deluxe 4V 8 mm 32 4V Normal Plank Impressio 8 mm 32 2V Panoramik Efektli Xperience 8 mm 32 2V Normal Plank Quattro Vintage 8 mm 32 4V Mikro Normal Plank Stretto 8 mm 32 4V Mikro Dar Plank Tradition Quattro 9 mm 32 4V Normal Plank Tradition Elegant 9 mm 32 4V Mikro Normal Plank Tradition Sculpture 9 mm 32 4V Normal Plank Tradition Sapphire 9 mm 32 Normal Plank Magnitude 9 mm 32 4V Mikro Chrome Zone Efektli Normal Plank 9 mm 32 4V Grandeur 9 mm 32 4V Mikro Chrome Zone Efektli Heritage 12 mm 32 4V Mikro Dar Plank Metropolitan 12 mm 32 4V Mikro Normal Plank Traditions 12 mm 32 4V Mikro Normal Plank Twelve 12 mm 33 4V Mikro Normal Plank Urban 8 mm 32 4V Mikro Saw Cut Raw Özgün Beton Efektli Tescilli Montaj Teknolojileri Dil ve girintili sistem.

Sağlam, güvenilir ve birleşme noktaları pürüzsüz Click Xpress ile sorunsuz döşeme. Hızlı ve kolay döşeme olanağı sağlayan düşey kilit sistemi. Ustalık gerektirmeyen bu sistem sayesinde herkes parke döşeyebilir. Hızlı ve kolay döşeme olanağı sağlayan düşey PressXpress sisteminin süspansiyonlu kilit sistemi sayesinde güç uygulamanıza ve açı ayarlamanıza gerek kalmaz.

Whatsapp
1
Yardımcı olmak isteriz
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button