HALI LEKE TEMİZLEME REHBERİ

HALI LEKE TEMİZLEME REHBERİ

Lekelenmeyi önleme şansınız vardır. Aşağıdaki genel leke temizlik rehberini kullanarak şanssız durumlarda halınıza müdahale edebilirsiniz

BÜTÜN KATI VE SIVI DÖKÜNTÜLER İÇİN TEMEL TEMİZLİK AŞAMALARI
1- Dökülen yerin üzerine havluyu bastırarak (tamponlayarak) kalan nemi alınız, kesinlikle ovmayınız.Yumuşak bir şekilde temiz havluyu lekenin üzerine bastırarak nemi alınız. Ovalayarak silmek, halı yüzeyini bozar ve lekenin halıya daha fazla nüfuz etmesine neden olur.
2- Ilık su (kesinlikle sıcak olmamalı) uygulayarak, havluya leke gelmeyinceye kadar tamponlama yoluyla(kesinlikle ovmadan) temizleyiniz.
3- Eğer hala leke çıkmadıysa, 1/4 çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanını bir bardak ılık suya karıştırarak bir deterjan solüsyonu hazırlayınız. Eğer deterjanı çok koyarsanız, halınızdan çıkarmak zor olabilir.
4- Deterjan solüsyonunu uygulayarak 5 dakika bekleyip, temiz ılık su ile durulayınız. Bütün deterjan çıkıncaya kadar tekrarlayınız.
5- Kağıt havlu tabakalarını, dökülen alanın üzerine nemi emmesi için koyunuz. Leke yapmayacak cam veya seramik gibi malzemeler ile kağıt havlu üzerine ağırlık koyunuz ve bir gece boyunca bekletiniz.
6- Hala lekeyi görüyorsanız, 3’ten 5’e kadar olan aşamaları tekrarlayınız. Çünkü leke halıya derinlemesine nüfuz edip geri geliyor olabilir veya bir profesyonel temizlik şirketine danışınız.

Whatsapp
1
Yardımcı olmak isteriz
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button