LAMİNE PARKE

LAMİNE PARKE

%100 ağaçtan elde edilen lamine, tamamen doğal bir malzeme. Bu özelliği nedeniyle yoğun talep görür; bulunduğu ortama ahşabın natürel dokusunu yansıtır. Kullanım kolaylığı ve temizliği açısından da kullanıcılarına rahatlık sağlayan lamine; dirençli olup herhangi bir şekil değişikliği ya da plakalar arasındaki açılma oranı düşüktür.

 Lamine parke; yapıştırma ve yüzer sistem döşemeye uygun yapıda. Yerden ısıtmalı sistemlerde gönül rahatlığıyla kullanılan lamine, ses izolasyonuna karşı duyarlıdır.

 Yüzeyinde sistire ve cila işlemlerine uyum sağlayan laminenin; meşe, kayın, dusi, iroko, sapelli ve akçaağaç gibi renk ve doku alternatifleri mevcut. Ağaç, laminede birkaç farklı katmandan oluşmakta. Üst katmanda, kullanılan ağacın çeşidi anlaşılır. 3 ile 4 mm arasında değişen bu malzemede kıymetli ağaç daima en üst katmanda kullanılır. Altta bir ahşap tabaka bulunur.

Genelde standart olarak Orta katmanda ise yaygın olarak kavak ve köknar karşımıza çıkar. 

Laminede tüm katmanlar birbirine zıt olarak döşenir. Ağacın üç farklı şekilde preslenerek oluşturulmasıyla elde edilen malzeme; farklı yönde yerleştirilen tabakaların minimum düzeyde yıpranmasına; hava koşulları, nem, rutubet gibi dış etkenlerden daha az etkilenmesine neden olur. Üst tabaka: Genellikle 3 ila 6 mm kalınlık arasında değişen bu katman kullanılan ağacın cinsine göre isimlendirilir. Özel cilalar kullanılarak elde edilen bu tabaka; Plank (tek ağaç), 2 Strip (iki ağacın preslenmesi) ve 3 Strip (üç ağacın preslenmesi) halinde üretilir. Orta tabaka: Bu katman herhangi bir ağacın yatay ya da dikey olarak doksan derecelik açıyla preslenmesiyle elde edilir.

 Standart ölçüleriyle 8 ila 10 mm kalınlığında üretilen bu katman üst tabakayı taşıması için özel fırınlama yönteminden geçirilir. Alt tabaka: Çoğunlukla yatay biçimde preslenerek orta tabakaya sabitlenen bu katman, zemin ve plaka dengesini sağlaması açısından olabildiğince sert ağaçlardan imal edilir.

 Özenle seçtiğimiz koleksiyonlarımızda  Dünya’nın en büyük ve en kaliteli Lamine parke üreticisi olarak bilinen bir çok markanın tüm koleksiyonlarına METREKARE HOME ile ulaşabilirsiniz. “Doğru yere, doğru ürün, doğru fiyat” şirket politikamız; 20 yıl önce ilk defa söylediğimiz şekli ile bugüne kadar değişmeden gelmiştir. METREKARE HOME olarak bundan hiç taviz vermeden faaliyetlerimizi her geçen gün arttırarak sürdürüyoruz.

 METREKARE HOME zemin çözümlerinde dünyanın önde gelen markalarıyla oluşturduğu iş ortaklıkları ile bu kategorideki hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

 Doğadan aldığı ilham ve doğal renk ve doku seçenekleriyle yaşam alanlarına tazelik katmayı başaran METREKARE HOME üstün ürün ve hizmet kalitesini ulaştırdığı her mekâna, geniş renk skalası sayesinde, Her zevke hitap eden tasarımları ile birbirinden ayrı konseptlere kolayca adapte oluyor.

 METREKARE HOME ürünleri, birbirinden başarılı koleksiyonları, ısı, ışık ve sıcaklık gibi dış etkilere karşı dayanıklı ve kullanışlı yapısıyla ergonomik konfordan ödün vermeden, renklerin en uyumlu haliyle göz zevkinin yanı sıra duygulara da hitap etmektedir.

 

 

Whatsapp
1
Yardımcı olmak isteriz
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button